Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Dziewięcio miesięczny Charlie Garda cierpiący na rzadką chorobę, 30 czerwca miał być odłączony od aparatury podtrzymującej życie. I stał się cud, dziecko tego dnia nie zostało odłączone. Rodzice ubłagali pseudo-lekarzy o kamiennych sercach, żeby zgodzili się na przesunięcie tego ,, bestialstwa ” o kilka dni. Chcieli jeszcze nacieszyć się dzieckiem i pobyć z nim jak najdłużej. Charlie ma być
odłączony za kilka dni.

Ja wierzę, że to modlitwa wielu ludzi przyczyniła się do tej decyzji ,,lekarzy”. Proszę o więcej modlitwy, może Pan Bóg sprawi jakiś kolejny cud. Może przemieni serca tych lekarzy i zamiast skazywać dziecko na śmierć staną w obronie życia, wyznaczonego dnia nie pozwolą odłączyć aparatury i będą robić wszystko, żeby ratować życie dziecka. Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Potrzeba tylko dużo modlitwy. Pragnę przypomnieć, że to był ostatni dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Wcześniej arcybiskup Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Pro Vita (,, Dla Życia ” – wolne tłumaczenie) apelował: ,, Abp Vincenzo Paglia przyznał, że przypadek ten jest bardzo złożony, ale zaznaczył, że nikt nie ma prawa decydować o śmierci innego człowieka. Zwrócił uwagę, że w tym przypadku winna być uszanowana wola rodziców, choć także im należy udzielić pomocy. Szef papieskiej akademii wyraził ponadto ubolewanie z powodu naruszenia przymierza terapeutycznego między rodzicami a lekarzami. W konsekwencji trzeba było wejść na drogę prawną, co niesie ze sobą ryzyko instrumentalizacji ideologicznej i politycznej. „Drogi Charlie, drodzy rodzice, modlimy się za was i z wami” – napisał na zakończenie swego oświadczenia abp Paglia. ” (fragment za: https://www.pch24.pl/abp-vincenzo-paglia–nikt-nie-ma-prawa-decydowac-o-smierci-innego-czlowieka,52729,i.html )
Interweniować miał ponoć również papież Franciszek: ,, Historia Charliego poruszyła serce papieża. Franciszek osobiście interweniował w sprawie maluszka i potępił decyzję szpitala o zakończeniu życia dziecka. Abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia poinformował także, że papież modli się za życie chłopca. ” (za: ,, http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/papiez-franciszek-interweniowal-w-sprawie-charliego-garda/tthrgke )
Również Państwo przyczynili się do tej wygranej bitwy. Wojna jednak trwa. Módlmy się dalej i informujmy innych!
Wcześniej pisaliśmy o tym tutaj: