Wojciech Kozioł wypowiedział się w ramach Debaty z Debatą — 2 marca 2017 roku, w olsztyńskiej Książnicy Polskiej — na temat stosunków polsko-niemieckich.

Przedsiębiorca i historyk Wojciech Kozioł, znawca rynku motoryzacyjnego podał na przykładzie koncernu Volkswagena, jak wygląda suwerenność Polski i Niemiec na arenie międzynarodowej. Największy koncern samochodowy świata wyprodukował 12 mln aut, które truły spalinami bardziej niż podawały to testy. W USA koncern został za to ukarany. Musi zapłacić 15 mld dolarów właścicielom tych aut, oraz instytucjom amerykańskim.

Przed kongresem amerykańskim prezes VW wielokrotnie przepraszał, mimo że w USA sprzedano w sumie niecałe 8 procent tych silników, pozostałe 82 procent w Europie. Żaden kraj europejski nie wystąpił do koncernu VW o odszkodowanie związane z tymi oszustwami.

Komisarz unijna Elżbieta Bieńkowska [to ta cipa, według której tylko idiota żyje za 6000 zł miesięcznie – admin], w której gestii jest ta sprawa powiedziała w wywiadzie, że się przymierza do sankcji wobec VW, ale było to pół roku temu i cisza!

Drugi przykład. Angielski „Guardian” ujawnił, że właściciel sieci sklepów Kaufland i Lidl, pan Schwartz, dostał prawie 1 mld dolarów kredytu nieoprocentowanego z opóźnioną spłatą o 20 lat od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Pieniądze zostały przeznaczone na rozwój firmy pana Schwartza na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Bank Światowy, którego jednym z zadań jest ograniczanie biedy na świecie, wyjaśnił, że Lidl i Kaufland pomoże w rozwoju krajów Europy Środkowo-Wschodniej np. przez tworzenie nowych miejsc pracy, stworzenie lokalnym producentom rynku zbytu oraz dostarczenie jakościowo dobrej żywności dla uboższej części społeczeństwa!

[Czyli pieniądze na wykoszenie konkurencji już na starcie. – admin]

Lidl w Polsce ma 14 tysięcy pracowników, a cała sieć składa się z 500 sklepów. W Olsztynie PSS Społem to „mały fiat”, który zostanie rozjechany przez niemiecki „czołg”. Jednak trzeba pamiętać, że 17 % handlu w Polsce, a więc najwięcej jest w rękach portugalskiej „Biedronki”.

Za:
http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/5554-polska-kolonia-czy-partnerem-niemiec-kafelek-najnowsze-slajd.html

Całą wypowiedź Wojciecha Kozioła możecie obejrzeć na załączonym filmie. Dla mnie clou jego opinii, to informacja, że Kaufland i Lidl poprawiają jakość wyżywienia ludności Europy Wschodniej, za nieoprocentowany, z odroczoną spłatą na 20 lat kredyt, w wysokości 1 miliarda euro!

http://www.kuprawdzie.pl