Stanisław Michalkiewicz
  • Aresztowania na myjniach smochodowych w Phoenix

    Wielkie naloty policji imigracyjnej (ICE) na myjnie samochodowe w Maricopa County w Arizonie. Do aresztu trafiło 11 managerów oraz 223 nielegalnych imigrantów, którzy byli tam zatrudnieni. Akcja wywołała wielką panikę wśród mieszkających w okolicy osób bez legalnego statusu, które już i tak od dawna żyją tam w strachu – donosi „New York Times”. immigration .

  • Kiedy wybuchnie III Wojna Światowa?

    W zeszłym roku pisałem z okazji 100 letniej rocznicy wybuchu Pierwszej Wojny Światowej, że względny spokój jaki doświadczyliśmy przez ostatnie 70 lat był spowodowany równowagą w posiadaniu broni jądrowej między dwoma potęgami USA i ZSSR. 20 lat temu, w momencie, kiedy rozpadał się ZSSR, nikt nie brał pod uwagę trzeciego partnera, jakim dzisiaj stały się Chiny.

  • JEDZTA CO CHCETA, CZYLI ŻYWIENIOWA ANARCHIA

    Tomasz Gabiś „Jedzta, co chceta, czyli żywieniowa anarchia”. Niemiecki pisarz, poeta i eseista Friedrich Georg Jünger pisał  w wydanej w 1946 roku książce Perfekcja techniki , że jednym z przejawów  stechnicyzowanego życia i myślenia o naturze jest  m.in.  dążność, aby z tego co naturalne wypreparować hormony i witaminy, wytwarzać syntetyczne i sztuczne substancje, organizować i racjonalizować  jedzenie i odżywianie.

Kurs Walut NBP
Waluta Kurs
Dolar amerykański 3.6459 PLN
Euro 4.2826 PLN
Funt szterling 4.7049 PLN
Korona duńska 0.5759 PLN


Słuchaj Radio Pomost
Rajd Katynski
Rajd Katynski
Lusia oginska
Lusia oginska
Gwiazda Polarna
Gwiazda Polarna
Cieslik Foundation, Inc
Cieslik Foundation, Inc